Amatör Şarkıcılar

Müzik piyasasının biraz içine girdiğinizde veya onlarca müzik yapan insanlarla tanıştıkça, aslında ünlülerimiz ile kısıtlı olan şarkıcılığın sadece orada kalmadığını hepimiz görüyoruz zaman zaman..

Kimi zaman bir kumsala oturduğunuzda, elinde gitarı süper bir ses karşılayabilir sizi.. Sezen Aksu’dan bir parça çalar ve insanı alır götürür denizin ufukla birleştiği noktaya kadar..

Edirne’de öğrenciyseniz bazen Zübeyde Hanım Parkı’na çimlere oturursun, biri çıkar bütün çalanlara inat herkesi bastırıverir sanki..İster istemez kulak misafiri eder seni, kulağına müzik çalar, birana keyif..

Böyle amatör şarkıcılarımızı bulup ortaya çıkarmamız gerekiyor aslında, varsa albümlerini almak mesela.. Ünlü olup da techno müzik gibi tamamen bilgisayardan üretilen sesleri dinlemektense, onlara prim yaptırıp kumsaldaki o şarkıcıyı kumsalda bırakıyoruz..

Ben ufak bir adım atmak adına bu yazıyı yazıyorum. Akorbul vesilesi ile tanıştığım güzel ve dinlenilesi seslerden birkaçı..

Belki bu yazıyı okuyanlar bu şarkıları da dinler :)

Tüm enstrümanları kendi çalan, flüt’te tanıdığım en iyilerden bir tanesi.
Barış Gül, nam-ı diğer bariscapt
Sevdiğim bir parçası Bana bir masal anlat baba

Eskişehir’in en iyi mimarlarından, çok farklı ve kendini dinlettiren sesi ile
Erdi Kurt, nam-ı diğer AkstkGtr
Sevdiğim bir parçası Barış Akarsu Yeter ki

Bir akorbul üyesi tavsiyesi üzerine duyduğum ve günlerdir dinlediğim
Tunç Samur Zaman

Şarkı sözleri ve akorları için
Tunç Samur Zaman Akor

Sizin en sevdiğiniz amatör şarkıcılar kimler ?

One thought on “Amatör Şarkıcılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>