akorbul'a nasıl üye olurum?

Sağ üstte bulunan kayıt ol butonuna tıklayıp, açılan alandan kayıt ol alanındaki isim, mail ve şifre alanlarını doldurup kayıt ol butonuna tıklayarak üye olabilirsiniz.

şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Sağ üste bulunan giriş yap butonuna tıklayıp, açılan alandan sol altta bulunan şifremi unuttum linkine tıklayıp, daha sonra mail alanına e-mail adresinizi isim alanına kullanıcı adınızı yazıp şifremi gönder butonuna tıklayarak yeni şifrenizi e-mail adresinize talep edebilirsiniz.

akorbul'a nasıl akor eklerim?

Sağ üstte bulunan akor ekle butonuna tıklayarak, açılan sayfada şarkıcı adı, şarkı adı ve akorlarıyla beraber şarkı sözünü (eğer üye değilseniz ekleyen bilgisini girip) tamam butonuna tıklayarak akor ekleyebilirsiniz.

akorbul'a mikrofondan nasıl demo eklerim?

Önce demosunu yaptığınız parçanın demoda kullandığınız akorlu haliyle akorbul'a eklemelisiniz veya sizin çaldığınız akorlu hali sitede mevcutsa ekleme yapmadan o parçanın sayfasına girip iconuna tıklayarak demo ekleyebilirsiniz.

Eğer demonuzu henüz kayıt etmemişseniz site üzerinden mikrofondan kaydet butonuna tıklayarak anlık olarak kayıt edebilirsiniz. Mikrofondan kayıt etme işlemi için akorbul'un geliştirdiği akorbul.com Ses Kayıt yazılımına izin vermeniz gerekecektir. Böylece sizin mikrofonuza erişim sağlayıp bilgisayarınız c:/ klasörüne kayıt ettiğiniz ses kaydını akorbul.mp3 olarak kayıt edebileceğiz.

Daha sonra yine site üzerinden kaydınızı dinleyebilir ve son olarak siteye yüklemek için tamam butonuna basarak kaydınızı akorbul'a gönderebilirsiniz.

akorbul'a bilgisayarımdaki demomu nasıl yüklerim?

Önce demosunu yaptığınız parçanın demoda kullandığınız akorlu haliyle akorbul'a eklemelisiniz veya sizin çaldığınız akorlu hali sitede mevcutsa ekleme yapmadan o parçanın sayfasına girip iconuna tıklayarak demo ekleyebilirsiniz.

Daha sonra bilgisayarından yükle seçeneğine tıklayıp, dosya yükle butonu ile dosyanızı yükleyebilirsiniz. Sadece mp3 dosyaları desteklenmektedir maksimum 10MB olmalıdır. Dilerseniz demonuz hakkında kısa bilgi girip tamam butonuna tıklayarak demonuzu akorbul'a gönderebilirsiniz.

akorbul.tv ye nasıl video eklerim?

akorbul.tv'ye şuan 3 adet kategorili video kabul ediyoruz. Bunlar gitar dersleri, izlenesi performanslar ve amatör gruplar/şarkıcılardır. Eğer videonuz bu kategorilerden birine giriyorsa sağ üstte bulunan akorbul.tv butonuna tıklayıp, daha sonra kategoriler alanından ilgili kategorinize tıklayıp, sağ üste çıkan .. kategorisine video ekle butonuna tıklayarak video ekleme alanına geçebilirsiniz. Video ekleme alanına videonuzun linkini, sitede görünmesini istediğiniz başlığı ve isteğe bağlı olarak etiket girip video ekle butonuna tıklayarak video ekleyebilirsiniz.

akorbul'da arama sonuçları neye göre sıralanıyor.

Akorbul'un arama algoritması gün geçtikçe iyileşip şuan son halini almıştır. Örneğin haluk levent'in zor aşk parçasını aramak istiyorsanız arama kutusuna "haluk zor" yazmanız yeterli.
Arama algoritması aradığınız sözcükleri kelimelere parçalayıp, sistemdeki şarkıcı adı ve şarkı ismine göre en iyi şekilde eşleştirip, daha sonra sıralarken o parçaya verilen ortalama oy ve tıklanma sayısınıda kullanarak en üstte her zaman aradığınız parçanın en popüler versiyonlarını çıkartır. Böylece yanlış akorlar olabildiğince geriye gönderip, iyi akorlar öne çıkartıp her zaman doğru akorlara ulaşmanız hedeflenmiştir.

profilimi nasıl güncellerim?

Üye girişi yaptıktan sonra sağ üstte bulunan kullanıcı adınızıa tıklayıp, açılan sayfada yine kullanıcı adınızın üzerine gelip düzenle linkini tıklayarak veya akorbul.com/ayarlar adresinden güncelleyebilirsiniz.